fotowoltaika dla biznesu

Czy fotowoltaika dla firm się opłaca

Coraz większy nacisk kładzie się na odnawialne źródła energii, nie tylko w sektorze prywatnym, ale też biznesowym. Nic dziwnego – przedsiębiorstwa generują z reguły znacznie więcej zanieczyszczeń i zużywają olbrzymie pokłady energii. Wiąże się to z wielogodzinną pracą maszyn i urządzeń, a także non-stop włączonym oświetleniem. Fotowoltaika dla biznesu może okazać się ciekawym, wydajnym i opłacalnym, a do tego ekologicznym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli mamy do dyspozycji dużą powierzchnię, na przykład dach fabryki.

Czym jest fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna za pomocą zainstalowanych w dobrze nasłonecznionym miejscu paneli jest w stanie generować energię elektryczną przy wykorzystaniu energii słonecznej. Jest to rozwiązanie bardzo przyjazne środowisku, a w lato pozwalające wygenerować znaczną ilość nadwyżek, które można odsprzedać firmom energetycznym. Dzięki temu nie jest wielką przeszkodą fakt, że przez kilka miesięcy w roku ilość samodzielnie nagromadzonej energii będzie stosunkowo niewielka.

Jakie są zalety fotowoltaiki

Dzięki dobrej instalacji fotowoltaicznej firma może oszczędzić ogromną ilość pieniędzy na rachunkach za prąd, które w dużych firmach potrafią wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Możemy to zrobić dzięki zagospodarowaniu przestrzeni, której przecież i tak do niczego nie wykorzystywaliśmy (na przykład dachu). Nie musimy także drżeć przed ciągle rosnącymi cenami prądu, które mogą odcisnąć mocne piętno zwłaszcza na małych przedsiębiorstwach. Zarówno państwo, jak i Unia Europejska bardzo krytycznie spogląda na firmy generujące zanieczyszczenia poprzez korzystanie z tradycyjnych źródeł energii. Fotowoltaika pozwala nie dość, że uniknąć przyszłych kłopotów prawnych, to jeszcze zbudować reputację przedsiębiorstwa jako przyjazne środowisku naturalnemu.

Ile kosztuje fotowoltaika

Im większa moc i powierzchnia fotowoltaiki, tym większe będą także koszta. Można jednak liczyć na zwrócenie się ich w ciągu kilkunastu, a nawet kilku lat. Dużo zależy od tego, czy uda nam się uzyskać dofinansowanie chociaż części kosztów związanych z założeniem instalacji. Wydatki poniesione na rzecz fotowoltaiki można także odpisać od podatku dochodowego. W związku z tym może okazać się, że już po stosunkowo niedługim czasie cieszyć będziemy się z może nie darmowego, ale bardzo taniego prądu w porównaniu z wcześniejszymi kosztami.

Fotowoltaika dla biznesu może być obecnie świetnym wyborem, zwłaszcza, że istnieje wiele form wsparcia dla przedsiębiorców zainteresowanym uczynieniem swoich firm bardziej ekologicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
grzejniki
Innowacyjne i niezawodne urządzenia grzewcze

W nowoczesnych aranżacjach z ogromną dokładnością dopracowywane są wszystkie detale. Ważne jest estetyczne wykończenie ścian i podłóg, stolarka okienna i...

Zamknij